8.1.2016  Dávno pryč je doba velkých obývacích stěn, které zabíraly veškeré místo v obývacím pokoji a sloužily jako úložiště porcelánu, skleniček a dalších nepotřebností. Dnes se vyrábějí obývací stěny, které mají styl a jsou účelněvybavené.

Obývací stěna Ria

Nové trendy ve světě obvývacích stěn pro rok 2016

Mezi základní trendy ve světě obývacích stěn patří funkčnost, pěkný a moderní design a v poslední době stále žádanější podsvícení LED diodami, které působí velmi moderně.

Osvětlení obývacích stěn upoutává pozornost a dodá obývací pokoji tu správnou atmosféru.

Co se týká barevného provedení obývacích stěn, nejvíce trendy jsou stěny vyrobené v bílé, černé a fialové barvě s lesklým povrchem.

Velice oblíbené jsou i stěny v přírodních barvách dubu, ořechu či jasanu v kombinaci s bílou nebo černou barvou.

Jakou barvu obývací stěny vybrat ?

Výběr barevného provedení stěny je důležité doladit s barvou podlahy a stěny v interiéru obývacího pokoje. V praxi to znamená, že pokud máte světlejší podlahu, měli byste zvolit tmavší stěnu a naopak.

Obývací stěna Alto

Celkový vzhled stěny a obývacího pokoje je pak možné doladit doplňky jako barevnými svíčkami, vázami a jinými drobnostmi.

K moderní obývací stěně je vhodné dokoupit i konferenční stolek, vyrobený ve stejném nebo podobném designu. Na trhu existuje celá řada konferáků vyrobených v bílé či černé lesklé úpravě.

Stejně tak jsou vyráběny i v různých velikostech a tvarech, některé jsou doplněny skleněnými poličkami či kovovými prvky a vybere si opravdu každný.

Většina obývacích stěn vyrobených podle posledních trendů se skládá z TV stolku, závěsné vitríny a polic. U některých může být součástí navíc stojící vitrína nebo skříň.

Moderní obývací stěny jsou navrženy tak, aby poskytly dostatek úložných prostor pro vše co potřebujete mít v obývacím pokoji, ale zároveň nepůsobí přeplácaným dojmem.

V případě, že váš obývací pokoj je menších rozměrů je vhodnější volit variabilní obývací stěny, které dovolují sestavení podle vašich potřeb.

Pokud máte velký obývací pokoj, můžete do něj postavit celistvou stěnu, tvořenou skříní, komodou, vitrínou, televizním stolkem a policemi popř. dalším nábytkem.

Přejít na nabídku Moderní obývací stěny >>