Pohovky Počet produktů: 25

Pohovky, rozkládací pohovky a gauče se staly v posledním období téměř neodmyslitelnou součástí každého bytu či domu. Rozkládací pohovky či gauče nabízejí možnost, jak při nízké investici významně rozšířit funkci klasické sedačky. Největší předností rozkládacích pohovek je, že ačkoli zabírají jen malý dispoziční prostor, poskytnou požadované pohodlí jak při běžném denním odpočinku, tak při delším nočním spánku.

V menších bytech nebo garsoniérách zastupují  rozkládací pohovky velmi podstatnou a téměř denně využívanou součást obydlí.  Pokud máte k dispozici byt 1+1, těžko do něj pořídíte velkou sedací soupravu nebo velkou samostatnou postel. Právě pro tento případ existují pohovky pro každodenní spaní, které pohodlně zastoupí funkci gauče i postele.

Další významnou funkci má úložný prostor, který je velmi často integrován do spodní části pohovky či gauče. Pohovky s úložným prostorem tak nabídnou dostatek místa například na lůžkoviny, které opět budou potřeba při večerním rozložení pohovky. Podle velikosti se obvykle nabízejí pohovky 2-místné a pohovky 3-místné. Rozložení dvoumístné pohovky pak probíhá směrem dopředu - z čela, rozkládání trojmístné pohovky se pak provádí z boční strany.

Rozkládací pohovky jsou většinou založeny na podobném mechanismu rozkládání, který je jednoduchý a snadno ovladatelný. Základní konstrukci rozkládací pohovky - gauče tvoří dřevěná kostra a čalouněný sedák a opěrák. Materiálem výplně může být klasická PUR pěna nebo pružinové jádro Bonell obalené PUR pěnou, čímž je dosaženo vyšší kvality a lepšího přenosu zatížení. Materiál a kvalita potahové látky jsou závislé na výsledné ceně. Pokud plánujete pořídit pohovky levně, máte širokou nabídku látkových potahů s pěknými vzory, při větší investici můžete volit například kožené pohovky.

Pohovky nebo gauče z naší nabídky můžete doplnit libovolnými křesly nebo taburety z celého sortimentu. U všech prvků lze vybrat libovolný typ potahu pohovky nebo polštářů, které se nabízejí u některých modelů jako příslušenství.

Počet produktů: 25