Sedací soupravy Počet produktů: 26

Ačkoli je sedací souprava nezbytnou součástí každého obývacího pokoje, její výběr nemusí být pro někoho snadnou záležitostí. V případě sedací soupravy nehraje výsledný design tu nejdůležitější roli, daleko podstatnější je účel pro který sedací soupravu pořizujeme. Rozhodujícím faktorem při výběru sedací soupravy je, zda sedací souprava bude sloužit jen k odpočinku, nebo k příležitostnému či každodennímu spaní či zároveň bude plnit funkci úložného prostoru.

Nejoblíbenějším a nejprodávanějším modelem jsou zcela jistě rohové sedací soupravy. Jejich největší výhodou je praktické umístnění do rohu obývacího pokoje a tedy největší využití prostoru v místnosti. Podle dispozičního řešení obývacího pokoje si můžeme zvolit rohové sedací soupravy pravé nebo levé. Rohové sedací soupravy mají většinou integrovaný úložný prostor, který je přístupný po vyklopení sedací části.

Pokud hledáme sedací soupravu pro každodenní spaní nebo jen hledáme místo pro příležitostné přespání přátel či návštěvy, volíme rozkládací sedací soupravy. Typ rozkládací sedací soupravy volíme podle mechanismu rozkládání a podle plochy lůžka, které po rozložení vytvoříme. Šířka lůžka pro rozložení sedačky bývá od 120 do 180 cm, délka ložné plochy může být 160 až 220 cm.

V případě že v obývacím pokoji nemáme k dispozici volný roh, volíme klasickou sedací soupravu na delší stěnu. Součástí takové soupravy jsou také samostatné křesla pro jednu či dvě osoby. Podle počtu křesel pak můžeme mít sedací soupravy 3-2-1 nebo sedací soupravy 3-1-1 tj trojsedačku a dvě jednoduché křesla.

Sedací soupravy také vybíráme podle materiálu potahu. Nejprodávanější skupinou jsou klasické látkové sedací soupravy neboli čalouněné, které nabízejí velmi hezké odolné potahové látky příjemné na dotek a s dlouhou životností. Do vyšší kategorie řadíme kožené sedací soupravy, které poskytují větší komfort sezení a dodají obývacímu pokoji vysokou eleganci. Cena kožených sedacích souprav je vyšší, takže kdo hledá levné sedací soupravy, vybírá spíše z kategorie látkových potahů.

Počet produktů: 26