Jídelní stoly Počet produktů: 40

Mezi nejdůležitější prvky nábytku v kuchyni nebo jídelně jsou zcela určitě jídelní stoly a židle nebo kompletní jídelní sestavy – sety.

Hlavním faktorem při výběru jídelního stolu je určitě velikost prostoru v kuchyni nebo jídelně a počet členů domácnosti. Pokud máte v bytě nebo domě velký prostor pro samostatnou jídelnu tak máte vyhráno. Můžete zvolit prostorné jídelní stoly nebo robustně vzhlížející jídelní stoly z masivu. V případě že zařizujeme kuchyň nebo jídelnu menších rozměrů, volíme spíše menší rozkládací jídelní stoly, které ve složeném stavu zabírají pouze minimum místa a po rozložení mohou poskytnout prostor pro 6 a více hostů.

Podle tvaru můžeme volit jídelní stoly klasické, jídelní stoly kulaté nebo jídelní stoly oválné. Pokud jde o materiál, nohy stolu bývají nejčastěji dřevěné nebo kovové, stolová deska může být z masivu, lamina nebo skleněná. Tloušťka stolové desky podtrhuje robustnost konstrukce a design celého jídelního stolu a proto bychom měli volit jídelní stoly s alespoň 3cm silnou deskou. To však neplatí u skleněných stolů, kde se obvykle používá sklo o síle 0,5-1cm. Skleněné jídelní stoly se v postlední době jeví jako velký trend, jídelní stůl se skleněnou deskou může vnést do kuchyně netradiční lehkost a eleganci.

Mezi důležité parametry jídelního stolu patří jeho rozměry. Výška jídelního stolu je zpravidla 74-76 cm. Potřebná plocha pro pohodlné stolování je pak 40x60 cm pro jednu osobu. To znamená že velikost jídelního stolu pro 4 osoby by měla být minimálně 80x120 cm. Pokud dáváte přednost kulatému stolu, pro 4 osoby je potřeba průměr alespoň 105 cm, pro 5 a více osob pak průměr minimálně 120 cm.

Počet produktů: 40